رد کردن لودر

 با حضور اکبر ترکان و همزمان با هفته دولت انجام شد
امضای قرارداد ساخت «نخستین کارخانه تولید آلومینا با بوکسیت معدن خارجی»


 

قرارداد ساخت کارخانه تولید پودر آلومینا با حضور اکبر ترکان (رییس هیات مدیره آلومینیوم جنوب) و شهریار طاهرپور(عضو هیات مدیره و مدیر عامل آلومینیوم جنوب)، همزمان با هفته دولت امضا شد. این نخستین کارخانه ای خواهد بود که با استفاده از بوکسیت معدن خارج کشور، احداث می شود.
 به گزارش روابط عمومی مجتمع صتایع آلومینیوم جنوب ​(سالکو)، خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو در این مراسم با بیان اینکه ارزش طرح به 750 میلیون یورو می رسد، اظهار داشت: این طرح در قالب قرارداد «مهندسی، تدارکات، اجرا و تامین مالی» (EPCF) توسط کنسرسیومی به رهبری فکور صنعت تهران، اجرا می شود. غریب پور اشتغال دوران «بهره برداری» از کارخانه را 900 نفر اعلام کرد و افزود: این پروژه که در منطقه ویژه پارسیان احداث می شود،‌ پس از راه اندازی قرار است سالانه یک میلیون تن پودر آلومینا به عنوان خوراک اصلی کارخانه های شمش آلومینیوم تولید کند.

در این برنامه اکبر ترکان، تاکید کرد: احداث این کارخانه در راستای بهره گیری از منابع گازی جنوب کشور است و بخشی از توسعه پارس جنوبی برای صنایع انرژی بر به شمار می آید.
ترکان با بیان اینکه ساخت این کارخانه با هدف تامین مواد اولیه دستیابی به ظرفیت تولید 1.5 میلیون تنی آلومینیوم صورت می گیرد، ‌افزود: گزارش طرح نشان می دهد، مواد اولیه آن قرار است از یک معدن جدید در گینه کوناکری که فاصله نزدیکی با دریا دارد تامین شود. وی ادامه داد: یکی از نکات ویژه احداث این کارخانه، استفاده از منابع معدنی خارج کشور است.
تجهیز کارگاه؛ به زودی
در این مراسم محمد وحید شیخ زاده مدیر عامل شرکت فکور صنعت تهران نیز اظهار داشت: میزان اشتغال «دوران ساخت» این طرح نیز حداکثر به 3هزار نفر خواهد رسید. وی ادامه داد: ظرف هفته های آتی، فعالیت های زود هنگام پروژه (Early works) شامل بخش هایی همچون زیرساخت، امور ساختمانی، تجهیز کارگاه و ... آغاز می شود.
همچنین پانته آ گرامی شعار مدیر عامل شرکت آلومینای آرال،‌ مدت زمان اجرای پروژه را 39 ماه اعلام و تاکید کرد: نزدیکی معدن بوکسیت به دریا، یکی از مشخصات بارز این طرح است که سبب کاهش هزینه های تولید می شود.
وی ادامه داد: بوکسیت آن معدن پس از حمل،‌ در اختیار شرکت «آلومینای آرال» قرار می گیرد.
طرح احداث کارخانه یک میلیون تنی آلومینا متعلق به شرکت آلومینای آرال وابسته به ایمیدرو است که در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان و در مجاورت با حوزه گازی پارس جنوبی احداث خواهد شد. «منطقه پارسیان» از سال های گذشته با ارایه زیرساخت های لازم، میزبان طرح های صنایع انرژی بر بوده و هم اینک ساخت فاز نخست اسکله اختصاصی را در دست اجرا دارد.


مطالب مرتبط

آخرین اخبار

دفتر مرکزی : ایران - تهران - خیابان سید جمال الدین اسد آبادی- کوچه سیزدهم- شماره 35

آخرین ویدئو

دفتر لامرد

استان فارس - شهرستان لامرد- کیلومتر 8 جاده محور لامرد-خنج - منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر- صندوق پستی 346

52721901-2(9871+)
52725790(9871+)
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
عضویت در خبر نامه