رد کردن لودر

بازارهای جهانی در حال آخرین روزهای خود را پشت سر می گذارند که قیمت آلومینا (ماده اولیه تولید آلومینیوم) در هفته گذشته میلادی بین 406 تا 413 دلار با نوسان محدودی همراه شد.

به گزارش روابط عمومی سالکو،گزارش های متال بولتن نشان می دهد که در هفته منتهی به پایان سال 2018 میلادی قیمت آلومینا حدود 21 درصد قیمت شمش (شاخص قیمت LME) معامله می شود که به گفته کارشناسان چنانچه کارخانه آلونورت از ابتدای سال 2019 میلادی با ظرفیت کامل شروع به کار کند،می توان انتظار داشت که قیمت آلومینا به زیر 400 دلار برسد.

هرچند در 24 آوریل سال جاری میلادی که رو به پایان است،قیمت آلومینا به بالاترین حد خود یعنی 707 دلار رسید، اما آلومینا در سال 2018 نوسان زیادی را پشت سرگذاشت.قیمت فعلی آلومینا نسبت به 24 آوریل حدود 42 درصد کاهش یافته است.

در همین حال معاملات آلومینوم در ابتدای هفته گذشته میلادی با قیمت 1937 دلار آغاز شد و در روز بعد به 1939 دلار افزایش یافت.در ادامه قیمت آلومینوم با کاهش مواجه شد و طی سه روز گذشته  با ادامه کاهش متوالی به 1919 دلار رسید.

قیمت شمش آلومینیوم در ابتدای هفته جاری میلادی با کاهش مجدد و عبور از سطح حمایتی 1900 دلار به 1898 دلار رسید.

علت کاهش قیمت آلومینیوم 

دلیل اصلی کاهش قیمت آلومینیوم اولیه،انتشار خبر لغو تحریم شرکت روسال از ژانویه 2019 است که توسط وزارت خزانه داری آمریکا اعلام شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا به تازگی اعلام کرده قصد دارد طی ماه آینده (ژانویه 2019) تحریم علیه شرکت روسال را لغو کند.

شرکت روسال بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم در جهان است که 8 درصد از سهم تولید آلومینوم جهان را به خود اختصاص داده است.

اگرچه نام دریپاسکا همچنان در لیست تحریم های ایالات متحده قرار دارد،اما واشنگتن پس از لابی گری دولت های اروپایی ابتدا تحریم علیه روسال را به تعویق انداخت و سپس تصمیم گرفته که به شرط کناره گیری دریپاسکا از روسال این تحریم ها را لغو کند.

خبر لغو تحریم های ایالات متحده علیه روسال موجب کاهش قیمت جهانی آلومینیوم شده است.

مطالب مرتبط

آگهی جذب نیروی انسانی

آگهی جذب نیروی انسانی

شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب جهت تامین نیروی انسانی دوران بهره برداری خود در محل احداث کارخانه (لامرد) از واجدین شرایط با برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه حضوری و معاینات پزشکی دعوت به همکاری می نماید.

اخبار 1398/06/20
امضای قرارداد ساخت «نخستین کارخانه تولید آلومینا با بوکسیت معدن خارجی»

امضای قرارداد ساخت «نخستین کارخانه تولید آلومینا با بوکسیت معدن خارجی»

با حضور اکبر ترکان و همزمان با هفته دولت انجام شد امضای قرارداد ساخت «نخستین کارخانه تولید آلومینا با بوکسیت معدن خارجی» قرارداد ساخت کارخانه تولید پودر آلومینا با حضور اکبر ترکان، امروز همزمان با هفته دولت امضا شد. این نخستین کارخانه ای خواهد بود که با استفاده از بوکسیت معدن خارج کشور، احداث می شود.

اخبار 1398/06/11

آخرین اخبار

دفتر مرکزی : ایران - تهران - خیابان سید جمال الدین اسد آبادی- کوچه سیزدهم- شماره 35

آخرین ویدئو

دفتر لامرد

استان فارس - شهرستان لامرد- کیلومتر 8 جاده محور لامرد-خنج - منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر- صندوق پستی 346

52721901-2(9871+)
52725790(9871+)
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
عضویت در خبر نامه