رد کردن لودر

کارگاه ریخته گری 

 کارگاه ریخته گری شرکت آلومینیوم جنوب جهت تولید سالیانه 400 هزار تن تولیدات ریخته گری هر فاز طراحی شده است.

تولیدات اصلی این کارگاه بیلت های اکستروژن و آلیاژهای ریخته گری خواهد بود که در 9  واحد کوره ریخته گری انجام می گیرد.

این کارگاه ظرفیت تولید 426 تن بیلت و اسلب آلیاژی در روز را دارد و ظرفیت تولید شمش ریخته گری آن 396 تن در روز می باشد.

 

فلز مذاب تولید شده در کارگاه احیاء  توسط کروسییل های  مخصوص به کارگاه ریخت منتقل  می شوند  قبل از اینکه فلز موردنظر به کوره های ریخته گری اضافه شود توسط عمل فلاکینگ ناخالصی ها و سدیم آن جدا می شود. عمل فلاکینگ در داخل کروسییل ها صورت می پذیرد.

 

استفاده از کوره های گاز سوز

 بعد از انجام فرایند فلاکنیگ، آلومینیوم مذاب از کروسییل به کوره های نگهدارنده مذاب  گازسوز ریخته می‌شوند و سپس  مواد اضافه جهت آلیاژسازی به کوره های مربوطه شارژ می شود که پس از انجام کنترل های کیفی جهت خروج گازهای اضافه گاززدایی و همچنین پالایش فلز صورت می گیرد.

 

قالب ریزی بیلت

 فلز مذاب در دو شکل بیلت و شمش ریخته گری شده و بر اساس درخواست مشتری در اندازه های متفاوت تولید می شود. بعد از اینکه پروسه ریخته گری و آلیاژ سازی کامل شد بیلت ها بطور اتوماتیک در بسته های مخصوص باندل ، توزین و انتقال می یابد. قالب های بیلت اکستروژن به صورت عمودی بوده و مذاب آلومینیوم داخل آن با پاشش آب با فشار بالا منجمد می شود.

بعد از ریخته گری، شمش های تولید شده در کوره های یکنواخت کننده قرار گرفته، یکنواخت می شود و سپس برحسب نیاز با طولهای مختلف برش خورده، مارک زده و باندل شده و پس از توزین جهت ارسال به انبار یا صادرات فرستاده می شود.

 

مطالب مرتبط

آگهی جذب نیروی انسانی

آگهی جذب نیروی انسانی

شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب جهت تامین نیروی انسانی دوران بهره برداری خود در محل احداث کارخانه (لامرد) از واجدین شرایط با برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه حضوری و معاینات پزشکی دعوت به همکاری می نماید.

اخبار 1398/06/20
امضای قرارداد ساخت «نخستین کارخانه تولید آلومینا با بوکسیت معدن خارجی»

امضای قرارداد ساخت «نخستین کارخانه تولید آلومینا با بوکسیت معدن خارجی»

با حضور اکبر ترکان و همزمان با هفته دولت انجام شد امضای قرارداد ساخت «نخستین کارخانه تولید آلومینا با بوکسیت معدن خارجی» قرارداد ساخت کارخانه تولید پودر آلومینا با حضور اکبر ترکان، امروز همزمان با هفته دولت امضا شد. این نخستین کارخانه ای خواهد بود که با استفاده از بوکسیت معدن خارج کشور، احداث می شود.

اخبار 1398/06/11

آخرین اخبار

دفتر مرکزی : ایران - تهران - خیابان سید جمال الدین اسد آبادی- کوچه سیزدهم- شماره 35

آخرین ویدئو

دفتر لامرد

استان فارس - شهرستان لامرد- کیلومتر 8 جاده محور لامرد-خنج - منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر- صندوق پستی 346

52721901-2(9871+)
52725790(9871+)
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
عضویت در خبر نامه