رد کردن لودر

تکنولوژی 430 کیلو آمپر 

در ایران حداکثر آمپراژ خط تولید 240 کیلو آمپر با راندمان 92 درصد می باشد و این در حالی است که تکنولوژی مورد استفاده در این پروژه با آمپراژ خط تولید 430 کیلو آمپری و راندمان 94 درصد از جمله پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد. 

افزایش آمپراژ خط تولید علاوه بر افزایش تولید در واحد زمان، موجب کاهش میزان سرمایه گذاری و نهایتاً دستیابی به تولید اقتصادی تر خواهد شد. به طور مثال تعداد سلول های احیاء یک خط تولید با تکنولوژی 200 کیلو آمپر حدوداً دو برابر تعداد سلول های احیاء یک خط تولید با تکنولوژی 400 کیلو آمپر است. جهت تولید بیشتر در واحد زمان می بایست میزان آمپر عبوری از خط تولید را افزایش داد.

آمپراز خط تولید در چند دهه گذشته از 200 کیلو آمپر به 240 و 300 و اخیراً به 400 تا 450 کیلو آمپر در قطع تولید صنعتی افزایش یافته است که هر قدر میزان آمپر افزایش یابد، سطح تکنولوژی و سیستم های بهره برداری نیز ارتقاء خواهند یافت. با منظور نمودن دو پارامتر راندمان آمپری و آمپراژ خط تولید، میزان تولید روزانه هر سلول احیاء برابر با 3255 کیلو گرم و با توجه به تعداد 258 واحد سلول احیاء در خط تولید کارگاه احیاء، تولید سالانه این کارگاه حداقل 300 هزار تن در سال خواهد بود. 


بهره گیری از بالاترین استانداردها


این تکنولوژی از بالاترین استانداردهای زیست محیطی پشتیبانی می کند بطوریکه کنترل بالای آلاینده های زیست محیطی از شاخصه های مهم این تکنولوژی است و بالاترین سطح حفاظت از محیط زیست و کنترل آلایندگی ها را داراست. میزان تصفیه دود و غبار یکی از پارامترهای بسیار مهم سیستمهای کنترل آلایندگی ها در صنعت آلومینیوم است بطوریکه راندمان پالایش آلاینده ها در این نوع تکنولوژی به ​99/8 درصد رسیده است. در فرایند کنترل سطح آلایندگی ها، فلوراید منتشر شده جمع آوری و به سیستم تولید برگشت داده می شود.


مهمترین ویژگی های زیست محیطی تکنولوژی ​430 کیلو آمپر :

- افزایش پالایش آلودگی ها درحین تعویض آند سلولهای احیاء
- سیستم بسته انتقال آلومینا و کک
- کنترل آلاینده ها و گرد و غبار ایجاد شده در سیستم با راندمان بالا

مزایای تکنولوژی سالکو نسبت به سایر کارخانجات تولید آلومینیوم در ایران:


- مصرف پایین برق
- راندمان بالای آمپری
- آمپراژ بالای خط تولید
- تولید روزانه بالای هر دیگ (3​255 کیلوگرم)
- کنترل بالای آلاینده های زیست محیطی
- پایین بودن هزینه های بهره برداری و کاهش قیمت تمام شده تولید محصولات به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفتهمطالب مرتبط

اقدامات ایمنی سالکو برای مقابله با کرونا

اقدامات ایمنی سالکو برای مقابله با کرونا

اقدامات ایمنی شرکت آلومینیوم جنوب (سالکو)، برای آگاه‌سازی کارکنان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در محیط‌های اداری و کارخانه تشریح شد که با همکاری همه واحدها در این مجموعه پیگیری می‌شود.

اخبار 1398/12/11

آخرین اخبار

دفتر مرکزی : ایران - تهران - خیابان سید جمال الدین اسد آبادی- کوچه سیزدهم- شماره 35

آخرین ویدئو

دفتر لامرد

استان فارس - شهرستان لامرد- کیلومتر 8 جاده محور لامرد-خنج - منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر- صندوق پستی 346

52721901-2(9871+)
52725790(9871+)
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
عضویت در خبر نامه