رد کردن لودر

معرفی سالکو


شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) در سال 2003 میلادی در راستای اهداف توسعه صنایع انرژی بر و با هدف صادرات، رفع فقر، افزایش اشتغال و استفاده بهینه از منابع عظیم  گازی کشور از طریق ساخت یک کارخانه ذوب آلومینیوم با ظرفیت تقریبی یک میلیون تن در سال در سه فاز جداگانه تاسیس شد.

چشم انداز این  شرکت تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده آلومینیوم در کشور و قرار گرفتن در جمع 4 تولید کننده برتر آلومینیوم در خاور میانه از طریق توسعه ظرفیت تولید آلومینیوم جهت ایجاد ارزش افزوده در بخش انرژی و دسترسی به بازارهای صادراتی است.

قرارداد این شرکت به صورت EPCF در سال 2011 با شرکت ان اف سی چین منعقد شده است و اعتبار اسنادی آن در ژانویه سال 2015 میلادی فعال گردیده است. این طرح در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد واقع شده است و طبق جدول زمانبندی جامع قرار است تا اولین فلز در ماه آگوست سال 2018 تولید شود. فعالیت های این پروژه در حال انجام است و اهم اقدامات انجام شده یا در دست اقدام آن به شرح ذیل است:

امور خاکبرداری و مسطح سازی سایت

فعالیت های مهندسی (شامل مهندسی پایه و مهندسی تفصیلی)

انتخاب پیمانکاران ایرانی جهت انجام امور ساخت و سیویل

ساخت ساختمان اداری کارفرما (شرکت سالکو) و ساختمان های اداری و کمپ پیمانکار (شرکت ان اف سی)

حمل، ترخیص و انتقال تجهیزات و ماشین آلات شمعکوبی به سایت

تجهیز کارگاه های پیمانکاران

انجام امور شمعکوبی توسط پیمانکاران

انجام امور بچینگ پلنت توسط پیمانکاران

انتخاب تامین کنندگان تجهیزات و ماشین آلات

پیام مدیر عامل


 

رونق تولید و توسعه پایدار از مهمترین ارکان اقتصادی کشور است که سال‌ها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و در شرایط پیچیده اقتصادی کنونی، اجرای طرحهای ملی با هدف ایجاد اشتغال، افزایش تولید و توسعه صادرات امری ارزشمند به شمار می‌رود. به یاری پروردگار بی همتا و تلاش بی‌شائبه مدیران و کارکنان و همچنین سیاست جوانگرایی و استفاده از نیروی جوان و متخصص و بهره‌گیری از پیشکسوتان در پرورش این سرمایه انسانی، شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) در راستای نیل به اهداف عالی ترسیم شده در برنامه استراتژیک خود، مفتخر به اجرای این پروژه بزرگ ملی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد است که در آینده‌ای نزدیک تحولی بزرگ در بخش صنعت آلومینیوم کشور و منطقه ایجاد خواهد کرد.

سالکو با دانش، علم و فناوری به روز خود در جهت خدمت به صنعت کشور و همچنین مردم باتمدن و فرهیخته ایران با عزمی راسخ و ارائه تفکری نوین سعی در خلق ارزش‌افزوده و اشتغال و توسعه پایدار دارد که امیدواریم با بهره گیری از سرمایه ارزشمند انسانی و توان تخصصی، شاهد توسعه روز افزون این مجتمع عظیم و تبدیل آن به یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های تولیدکننده آلومینیوم باشیم.

ما در مجموعه سالکو برای جهش رو به جلو و دستیابی به موفقیت‌های آتی خود، درصدد حصول رضایت مشتری، کارکنان و سایر فعالان و ذینفعان در زنجیره ارزش سالکو هستیم و در این مسیر، یکایک اعضای خانواده بزرگ سالکو متعهد به حفظ یکپارچگی و غنای دانش فنی خود و شرکت در بالاترین سطوح استاندارد هستند. باور دارم، با تولید پایدار و رقابتی می‌توان فرصت‌های شغلی مناسبی برای جوانان ایجاد کرد و اقتصاد و تجارت خارجی کشور را به سمت توسعه سوق داد.

امید است با اتکا به خداوند متعال و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در شرکت آلومینیوم جنوب شاهد توسعه صنعت آلومینیوم درکشور باشیم.
سهامداران ‏


...

دفتر مرکزی : ایران - تهران - خیابان سید جمال الدین اسد آبادی- کوچه سیزدهم- شماره 35

آخرین ویدئو

دفتر لامرد

استان فارس - شهرستان لامرد- کیلومتر 8 جاده محور لامرد-خنج - منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر- صندوق پستی 346

52721901-2(9871+)
52725790(9871+)
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
عضویت در خبر نامه