رد کردن لودر

معرفی سالکو


شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) در سال 2003 میلادی در راستای اهداف توسعه صنایع انرژی بر و با هدف صادرات، رفع فقر، افزایش اشتغال و استفاده بهینه از منابع عظیم  گازی کشور از طریق ساخت یک کارخانه ذوب آلومینیوم با ظرفیت تقریبی یک میلیون تن در سال در سه فاز جداگانه تاسیس شد.

چشم انداز این  شرکت تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده آلومینیوم در کشور و قرار گرفتن در جمع 4 تولید کننده برتر آلومینیوم در خاور میانه از طریق توسعه ظرفیت تولید آلومینیوم جهت ایجاد ارزش افزوده در بخش انرژی و دسترسی به بازارهای صادراتی است.

قرارداد این شرکت به صورت EPCF در سال 2011 با شرکت ان اف سی چین منعقد شده است و اعتبار اسنادی آن در ژانویه سال 2015 میلادی فعال گردیده است. این طرح در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد واقع شده است و طبق جدول زمانبندی جامع قرار است تا اولین فلز در ماه آگوست سال 2018 تولید شود. فعالیت های این پروژه در حال انجام است و اهم اقدامات انجام شده یا در دست اقدام آن به شرح ذیل است:

امور خاکبرداری و مسطح سازی سایت

فعالیت های مهندسی (شامل مهندسی پایه و مهندسی تفصیلی)

انتخاب پیمانکاران ایرانی جهت انجام امور ساخت و سیویل

ساخت ساختمان اداری کارفرما (شرکت سالکو) و ساختمان های اداری و کمپ پیمانکار (شرکت ان اف سی)

حمل، ترخیص و انتقال تجهیزات و ماشین آلات شمعکوبی به سایت

تجهیز کارگاه های پیمانکاران

انجام امور شمعکوبی توسط پیمانکاران

انجام امور بچینگ پلنت توسط پیمانکاران

انتخاب تامین کنندگان تجهیزات و ماشین آلات

پیام مدیر عامل


 

 

                                                                                        ((بنام خداوند مهربان و بخشایشگر))

"
خلق" پروژه آلومینیوم جنوب حاصل زحمات و تلاشهای ارزشمند همکاران من در سالکو است.
همواره به داشتن نیروهای تلاشگر و سرمایه های انسانی گرانسنگ سالکو به خود می بالم و خداوند منان را سپاسگزار و شکرگزارم. امیدوارم همواره این افتخار را داشته باشم که در کنار شما عزیزان خدمتگزاری کنم.
کشور ما ایران از جفای روزگار به دفعات مورد بی مهری و ناملایمت های فراوان قرار گرفته و تلاش همگی ما در توسعه و آبادانی آن برگ زرینی است ماندگار و شکوهمند و هدیه ای به نسل های آتی و فرزندان ایران که قطعاً مورد رضایت خداوند سبحان نیز قرار خواهد گرفت.
اینک که روزهای آغازین مراحل ساخت کارخانه عظیم فاز یک سالکو را نظاره گریم، فرصت ها را غنیمت شمرده و گامهای اولیه را محکم و راسخ در مسیری قرار می دهیم که با استفاده از توان مهندسین و نیروهای متعهد و متخصص داخلی موجبات ساخت فازهای 2 و 3 با استفاده از قابلیت های صنایع و نیروی کار ایرانی به نحو موثری فراهم آید.
اقتصاد مقاومتی واقعیتی است که در پیش روی همه ما قرار دارد. آرمان های اصیل انقلاب شکوهمند ما در حمایت از ملت های مظلوم و مسلمان سراسر جهان در تضاد با تراژدی استکبار جهانی قرار دارد و ما ناچاریم به استقلال و خودکفایی در عرصه توسعه صنعتی بیاندیشیم.
سالکو ماموریت راهبردی توسعه صنایع آلومینیوم کشور را بدوش دارد و ما هم اینک علاوه بر توسعه فازهای 2 و 3، طرح احداث کارخانه 1/5 میلیون تنی آلومینای پارسیان و صنایع پائین دستی سالکو را مد نظر داشته و به جدیت دنبال می کنیم.
مفاهیم اصلی مدیریت پروژه در سالکو به محوری ترین برنامه اجرایی پیش رو عینیت خواهد بخشید و سالکو بر همین مدار برنامه مدیریت بهینه زمان، کیفیت و قیمت را در دستور کار خویش قرار خواهد داد.
سالکو همچنین تاسیس شرکت متال را به منظور سازماندهی تیم های تخصصی و مهندسی در قالب ماهیت حقوقی و اداری مستقل مد نظر قرار داده و این شرکت تا پایان دوره "مرور مدارک مهندسی" فعالیت رسمی خویش را به منظور مدیریت طرح فاز یک آغاز خواهد نمود.
توسعه منابع انسانی به عنوان کلیدی ترین اقدام مورد توجه مدیران ارشد سالکو و از دغدغه های روزانه ما خواهد بود. سرمایه های انسانی سالکو با بهره گیری از شیوه های نوین جذب، آموزش و نظامهای ارتقاء یافته مرتبط با علوم انسانی سازماندهی و با استعانت از ایزد متعال در خردادماه یکهزار و سیصد و نود و هفت اولین سلول احیاء کارخانه را وارد مدار تولید این طرح عظیم ملی خواهند نمود.

برادر کوچک شما            
محمد مهدی مستقیمی    
سه شنبه پانزدهم دی ماه نود و چهار
سایت لامرد                 

سهامداران ‏


دفتر مرکزی : ایران - تهران - خیابان سید جمال الدین اسد آبادی- کوچه سیزدهم- شماره 35

آخرین ویدئو

دفتر لامرد

استان فارس - شهرستان لامرد- کیلومتر 8 جاده محور لامرد-خنج - منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر- صندوق پستی 346

52721901-2(9871+)
52725790(9871+)
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
عضویت در خبر نامه